KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809055
nr 1180 9055
William Solenberg
(1906-1980), Sverige
Oljemålning, Lutspelande man, daterad 1972, Kopia. Olja på duk, 63x56 cm
William Solenberg, svensk bildkonstnär född 1906, död 1980.
måndag 30 april 2018
kl 19:02:45
William Solenberg
Läs mer om William Solenberg